PES 2014 będzie lepszy niż FIFA?

Ostatnimi czasy seria Pro Evolution Soccer została w tyle w porównaniu do serii gier FIFA. Dla mnie momentem przełomowym była FIFA 11. Od jej wydania odszedłem od tytułu wydawanego przez Konami i grałem w dziecko EA Sports. Mimo wszystko ciągle obserwuję rozwój PES, a jego najnowsza wersja zapowiada się atrakcyjnie.

pes-2014

Pierwszą rzucającą się w oczy zmianą ma być nowy silnik graficzny: Fox graphics engine. Stosowany był on na przykład w grze Metal Gear Solid: Ground Zeroes. Grafika na trailerze momentami wygląda imponująco. Dodatkowo twórcy PES 2014 dokładnie odwzorowali stadiony, nawet uwzględniając godzinę i kąt padania słońca. Bardziej widoczne mają być również emocje zawodników podczas rozgrywanych spotkań, które piłkarze mają wyrażać również poprzez mimikę twarzy.

Ważną zmianą w samej rozgrywce ma być wprowadzenie systemu TrueBall. Ma on w dotąd niespotykany odzwierciedlać ruchy zawodników na boisku, zarówno z piłką, jak i bez niej. Wszystkie wcześniej wspomniane cechy gry oraz te które pominąłem znajdziecie w trailerze zapowiadającym Pro Evolution Soccer 2014.

[youtube id=”rjvxsImbTY8″ width=”600″ height=”350″]

2 komentarze
 1. zapowiada sie ciekawie. najprawdopodobniej zagram i w jedna i druga gre :)

 2. Nic nie pobije PEs’a jeśli chodzi o tryb ligi mistrzów to pewne :) .

  Dodaj Odpowiedź

   
  eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
  Logo
  Enable registration in settings - general