Scena CrossFire Europe na eWojownik.pl

Polska scena CrossFire wkracza na portal eWojownik.pl. Od dnia dzisiejszego będą się pojawiać regularne informacje ze świata eSportowego naszej gry. Na początek przedstawimy Wam samą grę oraz samą sytuację na samej scenie. Liczymy na dobre przyjęcie przez czytelników eWojownika.

crossfire_europe

CrossFire jest to darmowy FPS, który ma już pięcioletnią historię, natomiast wersja europejska istnieje od roku 2011. Gry tego rodzaju charakteryzują się połączeniem typowych rozgrywek multiplayer z takich gier jak Counter-Strike, z systemem rang i zdobywaniem funduszy, za które możemy zakupić między innymi bronie. Gra oferuje znane nam z innych strzelanek multiplayer tryby gry, takie jak: Search & Destroy, Team Deathmatch czy FFA. Platforma ciągle się rozwija, wydawcy regularnie aktualizują grę oraz dodają nowe mapy i bronie.

[youtube id=”ZiIxO7_RoIM” width=”600″ height=”350″]

eSport w grze jest na wysokim poziomie poprzez regularne organizowanie turniejów GO4CF przez ligę ESL oraz wielki turniej międzynarodowy – World Cyber Games. W ostatnich finałach WCG w chińskim Szanghaju wzięło udział 16 najlepszych drużyn z całego świata. Tytuł mistrzowski zdobył zespół gospodarzy – Invictus Gaming.

Dywizje CrossFire w swoich szeregach mają znane organizacje, między innymi są to: myRevenge e.V. Corsair, DRUCKWELLE eSports e.V czy dotpiXels e.V. Najlepszą drużyną w Europie jest aktualnie Icenine, która na WCG 2013 wyszła z fazy grupowej.

[youtube id=”TE1D6-M4vSo” width=”600″ height=”350″]

W Polsce aktualnie najlepszym zespołem jest SkillFactory, które regularnie gra w lidze ESL i odnosi niewielkie sukcesy. Osobiście chciałbym Was zachęcić do spróbowania swoich sił w rozgrywkach turniejowych CrossFire EU.

Zajerestrować się można na oficjalnej stronie gry: http://crossfire.gamerage.com

 

Podziel się z nami swoją opinią

   Dodaj Odpowiedź

    
   eWojownik - gry, sprzęt dla graczy, eSport.
   Logo
   Enable registration in settings - general